Wenezuela rozszerza zakres swojej platformy przekazów pieniężnych o Bitcoin i Litecoin

Rząd Wenezueli ma zamiar dokonać przeglądu swojej platformy do przekazów pieniężnych Patria, która jest kompatybilna z kryptowalutami – umożliwiając pełną obsługę z portfelami bitcoin (BTC) i litecoin (LTC).

Platforma umożliwia osobom mieszkającym za granicą wysyłanie przekazów pieniężnych do rodziny i przyjaciół w Wenezueli – a także umożliwia dokonywanie przelewów krajowych w kryptowalutach.

Jej operatorzy twierdzą, że Patria ma około 20 milionów użytkowników

Przelewy kryptograficzne stają się coraz bardziej popularne w kraju, który podlega surowym sankcjom prowadzonym przez Stany Zjednoczone, które uniemożliwiają bankom i międzynarodowym dostawcom płatności zajmowanie się transakcjami związanymi z Wenezuelą.

Zgodnie z oficjalnym postem na Facebooku i powiązanym wpisem na blogu , Patria zostanie zaktualizowana – chociaż nie podano harmonogramu, a niektóre nowe funkcje będą początkowo dostępne tylko w trybie testów beta.

Jednak zmiany mogą spowodować naliczenie zryczałtowanej stawki prowizji za wszystkie transakcje przeprowadzane w LTC, BTC i państwowym petro (PTR) .

Patria ma również podstawowe funkcje wymiany, ale można je ustawić na modernizację, dodając pary handlowe petro-bitcoin i petro-litecoin

Platforma umożliwi również użytkownikom wypłatę tokenów z ich portfeli bitcoin i litecoin bezpośrednio do opartej na smartfonach, wydawanej przez państwo aplikacji PetroApp. Ponadto zostaną również włączone przekazy w petro.

Operatorzy platformy obiecali, że nadchodzą kolejne nowe funkcjonalności i napisali:

„Platforma Patria będzie stopniowo włączać wszystkie te usługi i nie tylko. Ze względu na swój zakres będą wymagały kilku dni aktualizacji i monitorowania ”.